Applications specialist

Popis pozice:

  • Applications Specialist odpovídá za návrh a provádění experimentální činnosti v rámci aplikační podpory k produktům. Zajišťuje řešení problémů s aplikacemi produktů u zákazníka.

Požadované minimální vzdělání:

  • Vysokoškolské – magisterský studijní program (Mgr., Ing., RNDr., MVDr., MUDr.)

Požadovaná praxe:

  • Min. 2 roky v laboratorním prostředí - používání analytických metod a přístrojů
  • Zkušenost s prezentací experimentálních výsledků (odborná publikace, poster, přednáška, diplomová práce)
  • Uživatelská zkušenost s Microsoft office
  • Aktivní znalost Anglického jazyka (písemně na úrovni B2)

Preferované zkušenosti:

  • Zkušenosti s imunochemickou analýzou proteinů (Western Blot, Imunocytochemie, Průtoková cytometrie apod.)
  • Zkušenosti s prací s buněčnými kulturami

Vlastnosti a dovednosti:

  • Schopnost samostatného plánování a provádění laboratorní práce
  • Umění orientovat se v odborném textu, rychle a efektivně vybírat vhodná data

Pracovní náplň:

  • Navrhuje, plánuje a provádí imunochemické, biochemické, analytické, funkční biologické a další požadované testy za účelem ověření vlastností produktu nebo získání nových poznatků o vlastnostech produktu.
  • Analyzuje a vyhodnocuje naměřená experimentální data.
  • Navrhuje aktualizace nebo změny technických informací pro produkty ve firemních databázových systémech a webových stránkách
  • Připravuje obsah pro produktové aplikační listy nebo produktové stránky (tiskoviny, online média).
  • Připravuje technické prezentace o produktech pro obchodní schůzky, workshopy, semináře, odborné konference a veletrhy v souladu s firemními požadavky.
  • Účastní se obchodních schůzek, workshopů, seminářů, odborných konferencí a veletrhů v souladu s firemními požadavky.
  • Poskytuje aplikační podporu zákazníkovi.
  • Zajišťuje technickou podporu při řešení stížností zákazníka.
  • Podílí se na školení zaměstnanců v oblasti aplikací produktů.

Pracovní podmínky:​

  • Práce s potenciálně infekčním materiálem (lidská krev, zvířecí tkáně, buněčné kultury)
  • Práce s chemickými látkami a prostředky (v laboratorním měřítku)
  • Pracovní cesty mimo pracoviště (regionálně i mezinárodně) - příležitostně.
Nástup možný ihned.

Písemné nabídky se strukturovaným životopisem zasílejte prosím do 31. 3. 2020 na e-mail: stocesova@exbio.cz. Vhodní kandidáti budou pozváni k osobnímu pohovoru.
Cesta na pracoviště ve Vestci (u Prahy) je cca 30 min. ze stanice metra Budějovická příměstským autobusem.

Odesláním životopisu souhlasíte se zpracováním a uchováním veškerých vašich osobních údajů. Osobní údaje budou zpracovány v souladu s rozhodnutím Komise EU ze dne 15. června 2001 a zákonem 101/2000 Sb. Tyto údaje poskytuji společnosti EXBIO Praha, a.s. výhradně za účelem zprostředkování zaměstnání a to na dobu výběrového řízení, nejdéle však na 1 rok od jejich zaslání. Kdykoli budete moci požádat společnost EXBIO Praha, a.s. o smazání nebo o opravu osobních údajů.